Psychoterapeuta Michaił Polykowskij dr. habilitowany pomaga każdemu kto jest uzależniony od używania „zabójczych używek” jak również osobom mających problemy z codziennością.
Absolwent Rosyjskiej Akademii Medycznej i Instytutu Medycyny Alternatywnej w USA. Od 1994 roku leczy w Warszawie w swoim gabinecie pacjentów używających narkotyki, alkohol, likwiduje lęki, stres. Doktor Michaił Polykowskij udziela pomocy w zlikwidowaniu astmy, jąkania, otyłości.

Nie stosuje żadnego rodzaju diet a również technik kuracji związane z głodem. Otyłość jest likwidowana w sposób doprowadzając pacjenta do obojętności na substancje i pokarmy dla niego niekorzystne, powodujące zwiększenie masy ciała, jak również nie wpływa to na ujemny stan zdrowia, wręcz przeciwnie.

Metoda leczenia dr. Michaiła Polykowskiego nie powoduje „jojo” NIE zmusza do liczenia ilości kalorii, do stałego skoncentrowania się na pokarmach. Organizm jakby sam reguluje ilość spożywania pokarmu i rodzaj pokarmu, ma się poczucie że żołądek powoli sam się skurcza. Pacjent już po pierwszym tygodniu widzi zmiany. Metoda ta działa bardzo komfortowo dla pacjenta ponieważ mięśnie i skóra równocześnie się zmniejszają. Po tej metodzie nie ma „zwisu skóry”i nie ma potrzeby na dodatkowy zabieg chirurgiczny.

DLACZEGO LUBIMY ODMIENNY STAN ŚWIADOMOŚCI

Co dokładnie dzieje się w naszej głowie, gdy jesteśmy na rauszu?

Dlaczego często nie udaje nam się zapobiec takim „wybrykom”,mimo ,że doskonale wiemy jakie skutki będą one miały dla organizmu?

Dzieje się tak,bowiem w naszym mózgu toczy się bezlitosna walka o władzę. Nie ma jednej instancji, która określiłaby nasz zachowanie. Decyzje zapadają często na różnych poziomach, pomiędzy którymi nie ma zgodności. Z neurologicznego punktu widzenia ludzki mózg ma swego rodzaju mnogą osobowość. I tak na przykład miliony komórek nerwowych zapamiętują stan upojenia alkoholowego jako przeżycie pozytywne i pragną je powtórzyć. Jednocześnie inne sieci neuronów biją na alarm z powodu działania trującego dla wątroby etanolu, który wraz z drinkiem dostał się do krwi, i ostrzegają przed jego ponownym użyciem. W ten sposób wciąż dochodzi do konfliktów wewnętrznych. Wygrana w tej walce o władzę zależy zatem przede wszystkim od siły i struktury konkretnych obszarów neuronów. Najważniejszą rolę odgrywa przy tym tzw. pamięć odurzenia. Aktywuje się ona już po pierwszym odurzeniu, a z każdą kolejną stymulacją rozszerza się i zdobywa większe wpływy – przebudowując z czasem całą strukturę mózgu.
Każdy z nas ma inne granice tolerancji. U jednych wystarczą dwa piwa, u innych – pięć. Jedni potrzebują dwa razy zaciągnąć się skrętem, a inni muszą wypalić cały gram narkotyku, aby odczuć jego działanie.

Gdy cienka granica tolerancji zostanie przekroczona,pojawia się odurzenie. I wtedy robi się naprawdę niebezpiecznie. W zależności od substancji zachowanie człowieka zmienia się w różny sposób. Rausz trwa raz kilka minut, a innym razem – parę godzin. Co jednak decyduje o tym, czy znajdująca się w naszym ciele substancja wywoła lekkie odurzenie, ekstatyczne upojenie czy niebezpieczne przedawkowanie. Im częściej zażywa się substancję uzależniającą, tym większa musi być jej dawka, by przy następnym odurzeniu wyzwolić identyczne działanie. Ta reguła obowiązuje również w przypadku pożywienia zawierającego cukier i tłuszcz, jak i miękkich i twardych narkotyków : nikotyny, kokainy lub metaamfetaminy.

Przedawkowanie, tak jak i odurzenie, jest nie obliczalne. Oczywiście istnieją dziesiątki zmiennych, takich jak waga ciała, kondycja fizyczna, i tolerancja na dana substancję, ilość i czas działania. Za odurzenie i przedawkowanie odpowiedzialnych jest zbyt wiele sieci nerwowych i ośrodków decyzyjnych w mózgu. Już jeden rausz może poczynić w organizmie ogromne szkody, które zmieniają strukturę mózgu i komórki człowieka i to nie tylko na czas działania danej substancji, ale na całe życie. Mimo to ludzie udają się codziennie na łowy w poszukiwaniu wrażeń – kierowani irracjonalną siłą, której tak trudno się oprzeć……
I z tego też to względu terapia jaką stosuje dr. hab. nauk medycznych Michaił Polykowskij doprowadza do regeneracji komórek mózgu.

Przed kuracją:

przed
Po kuracji:

po